• Niedziela, 3 lipca 2022

Jak znaleźć wspaniałe swetry kaszmirowe?

Kluczem do znalezienia doskonałego swetra z kaszmiru jest zrozumienie, co sprawia, że dobry sweter z kaszmiru jest dobry. Kaszmir to miękki i przyjemny w dotyku rodzaj wełny, pochodzący z Kaszmiru w Indiach od, jak się domyślasz, kozy kaszmirskiej. Jest to mocny, miękki materiał, który nie jest zbyt gruby. Dobre swetry kaszmirowe są często określane za pomocą "warstwy", czyli grubości nici użytej do splotu tkaniny. Na przykład swetry trzywarstwowe są wykonane z trzech pojedynczych nici nawiniętych razem, pięciowarstwowe z pięciu pojedynczych nici itd. Im większa warstwa, tym lepszy sweter (chociaż można znaleźć cienkie kaszmirowe swetry dobrej jakości).

Istnieją jeszcze inne czynniki, które mają znaczenie przy określaniu jakości swetrów kaszmirowych. Poniżej przedstawiam kilka z nich.

Test dobrego kaszmiru

-Sprawdź, czy nie jest spilingowany. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy sweter jest wykonany z dobrego kaszmiru, jest mocne potarcie materiału między palcem wskazującym a kciukiem. Zauważysz jakieś plamy? Jeśli tak, to najprawdopodobniej nie jest to "dobry" kaszmir.

- Pomacaj tkaninę. Dotknij również tkaniny. Czy nie swędzi? Dobry kaszmir ma bardzo niski współczynnik swędzenia wełny.

-Sprawdź szwy. Sprawdź również szwy swetra. W wysokiej jakości kaszmirowych swetrach szwy są dziergane z przędzy, a nie zszywane zwykłą igłą i nitką.

Skoro już wiesz, jak sprawdzić jakość kaszmirowego swetra, porozmawiajmy teraz o tym, jak znaleźć kaszmirowy sweter dobrej jakości przy ograniczonym budżecie.

sweter

Jak znaleźć kaszmirowy sweter przy ograniczonym budżecie?

Pierwszą zasadą przy poszukiwaniu kaszmirowego swetra przy ograniczonym budżecie jest poczekanie do okresu po Bożym Narodzeniu. Większość kaszmirowych swetrów (a także czapek, szalików itp.) jest nawet o 70% tańsza PO ŚWIĘTACH niż przed nimi.

Jeśli chodzi o to, gdzie je kupić, moi snobistyczni przyjaciele z Upper East Side, którzy uważają się za prawdziwych ekspertów od kaszmiru, przysięgają na kaszmirowe swetry Lord & Taylor. Kaszmirowe swetry L&T są dostępne w całej gamie stylów, rozmiarów (petite i plus size) i kolorów za około 70 dolarów. Posiadam piękny turkusowy kardigan z kaszmiru, który dostałem za 12 dolarów na wyprzedaży Lord & Taylor po świętach.

Inne wielkie marki to Vince, TSE, a nawet J. Crew, które są bardzo ładne i bardzo drogie, jeśli kupisz je w pełnej cenie detalicznej. Na szczęście dla nas, często można znaleźć te marki w lokalnym Saks Fifth Avenue wylot (Off 5th), Last Call przez Neiman Marcus lub T.J. Maxx do 70 procent od ceny detalicznej.

Kilka dużych domów towarowych oferujących zniżki, takich jak Target, Kohls, a nawet Wal-Mart, sprzedaje tańsze wersje kaszmirowych swetrów. Często jednak nie są one w 100 procentach kaszmirowe (choć na metce jest napisane inaczej), lecz z domieszką kaszmiru i tańszej wełny, takiej jak merona.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące kaszmiru?