• Niedziela, 27 listopada 2022

Jak czyścić ubrania z lumpeksu

Nie ma nic, co lubiłabym bardziej niż zakupy w mojej lokalnej Armii Zbawienia. Nigdy naprawdę nie zwracałam uwagi na dezynfekcję ubrań, dopóki nie dowiedziałam się, że moja przyjaciółka redaktorka mody otrzymała paskudną infekcję od nieczyszczenia jej zakupów w sklepie z używanymi rzeczami prawidłowo. Ten post daje wam poradom na czyścić i dezynfekować twój thrift store zakupy.

Jak czyścić ubrania z lumpeksu

Nigdy, przenigdy, nie noś zakupu bez pierwszego czyszczenia.

Dlaczego? Cóż, darowizny są często przechowywane w magazynach, gdzie mogą siedzieć przez chwilę i zbierać pleśń, kurz i owady. Ponadto, niektórzy darczyńcy używają sklepów z rzeczami używanymi jako ich osobiste "kosze na śmieci" i oddają rzeczy, które mogą nie być w najlepszym stanie.

Nie wierzysz nam? Poproś o zajrzenie do sortowni w lokalnym sklepie z używaną odzieżą. Zauważysz, że większość pracowników/wolontariuszy używa lateksowych rękawiczek do sortowania rzeczy.

Czyść na sucho, jeśli możesz.

W większości przypadków najlepiej jest wysłać rzeczy do pralni chemicznej w celu ich wyczyszczenia. Chemikalia używane w pralni chemicznej, zwane perchloroetylenem, aka "perc" zabijają prawie wszystkie zarazki, jakie można sobie wyobrazić.

lumpeks

Możesz też użyć naprawdę gorącej wody i Pine Sol.

Jeżeli szata nie może być wyczyszczona na sucho lub po prostu jesteś zbyt spłukany, aby pozwolić sobie na wysoki rachunek za czyszczenie, wtedy umyj szatę raz w najgorętszej wodzie, z kapslem pełnym Pine Sol lub innego środka dezynfekującego, a następnie drugi raz z łyżką stołową sody oczyszczonej (aby usunąć zapach Pine Sol).

Przetestuj środek dezynfekujący na ubraniu przed praniem, aby upewnić się, że chemikalia nie poplamią lub w inny sposób nie uszkodzą ubrania. Wysusz ubranie w suszarce w najwyższej możliwej temperaturze.

Jeśli ubranie jest delikatne, nie polegaj na płynie Woolite.

Nie zdezynfekuje on Twoich ubrań. Najlepszą opcją jest umycie delikatnej odzieży przy użyciu nakrętki dziecięcego płynu do mycia ciała lub szamponu i małej nakrętki antybakteryjnego mydła do rąk w umywalce lub zlewie łazienkowym.

Przetestuj, a następnie przetrzyj buty i akcesoria alkoholem ściernym.

W przypadku butów, biżuterii i innych akcesoriów, przetrzyj je alkoholem (przetestuj niewielki obszar, aby upewnić się, że nie uszkodzi on elementu) lub spryskaj sprayem dezynfekującym Lysol. To może nie zdezynfekuje całkowicie odzieży, ale zabije niektóre zarazki.