• Niedziela, 27 listopada 2022

Wybór odpowiedniej tkaniny, aby wyglądać elegancko i zachować styl

Często na blogach poświęconych elegancji można znaleźć stwierdzenie, że nigdy nie powinniśmy nosić tkanin, które się gniotą. Ja noszę dużo lnu, który strasznie się gniecie. Czy mogłabyś zaproponować tkaniny, które wyglądają na wyprasowane podczas noszenia?

Len jest jedną z najlepszych tkanin do noszenia latem. Jest lekki, przewiewny, a to pomaga utrzymać chłód. Nieważne, jak ostrożnie chodzisz, siedzisz lub krzyżujesz nogi, len, podobnie jak bawełna, będzie się marszczył podczas noszenia, a wynika to z chemii naturalnych włókien.

Dla niektórych osób wygląd zmiętego lnu może wyglądać naprawdę dobrze, o ile nie jest zbyt niechlujny. Ale inni uważają, że taki wygląd jest nie do przyjęcia. 

Zabawa z różnymi fakturami ubrań jest świetnym sposobem na dodanie zainteresowania do Twojego wyglądu, więc oto jak sprawić, by było to dla Ciebie najlepsze...

Pracuj z charakterem swojej skóry

Dopasowując swój własny mat, połysk lub blask, który masz na włosach i skórze, do przynajmniej części swojego stroju, stworzysz harmonijny wygląd. Idealnie byłoby, gdybyś dopasowała poziom tekstury włosów i skóry do tekstury tkanin. Tekstury mogą być dowolne - od koronek po dzianiny kablowe, od aksamitu Devore po tkaniny pikowane.

Gładkie tkaniny są lepsze dla osób, które mają gładsze włosy i gładszą skórę. Jeśli masz gładkie włosy i gładką skórę, to naprawdę zmięta tkanina wygląda na zmiętą, ponieważ nie wygląda na Tobie naturalnie.

Jeśli masz dość teksturowane włosy lub bardziej teksturowane skóry, będzie rzeczywiście znaleźć, że zmiażdżona tkanina może pracować całkiem dobrze dla Ciebie, ponieważ jesteś tworzenie harmonii.

Len jest tradycyjnie postrzegany jako tkanina dla starszych kobiet, ponieważ teksturowana skóra (aka zmarszczki) wygląda najlepiej w ubraniach z lekką fakturą, a nie gładkich i płaskich. Zatem im jesteś starsza, tym bardziej teksturowane powinny być nasze tkaniny, aby dopasować się do Twojej naturalnej struktury.

Tekstura to tylko jeden z elementów układanki stylistycznej, w której decydujemy o tym, co na siebie włożyć. Może ona jednak w znacznym stopniu wpłynąć na to, jak strój będzie współgrał z Twoim wyglądem i jak będzie stanowił tło dla Twojego naturalnego, wewnętrznego piękna.

Wybieranie najlepszych tkanin

Len jest najfajniejszą tkaniną, a tkane lny miażdżą najgorzej.  Na szczęście teraz możesz również dostać lniane dzianiny, które nie gniotą się tak bardzo i są nadal w 100% naturalne.

Jeśli zdarza Ci się być gładszą osobą i stwierdzasz, że len łatwo się kruszy i wygląda okropnie, możesz rozważyć mieszankę tkanin.  Wybierz tkaninę o naturalnej podstawie (bawełna lub len, lub jedwab), a następnie wybierz materiały naturalno-syntetyczne, takie jak rayon, wiskoza, modal, lyocell, Tencel lub bambus, aby zmniejszyć czynnik gniecenia, ale zachować oddychalność.

Lniane ubrania z podszewką nie będą się marszczyć tak bardzo jak te bez podszewki, ale podszewka sprawi, że ubrania nie będą tak chłodne i oddychające.

Nie ma naturalnych włókien, które się nie gniotą, taki jest po prostu świat (i chemia).

Syntetyki dają naszym ubraniom bardziej praktyczny wygląd i mniej się zgniatają. Nawet bambus, naturalne włókno, jest w znacznym stopniu przetwarzane w celu przekształcenia rośliny we włókno - mechanicznie poprzez zgniatanie zdrewniałych części rośliny bambusa; następnie czesanie naturalnego włókna w celu przędzenia na przędzę lub chemicznie poprzez "gotowanie" bambusa w silnym rozpuszczalniku.

Zazwyczaj mieszanka 70% włókien naturalnych i 30% włókien syntetycznych będzie się mniej kruszyć i zapewni mniejsze zapotrzebowanie na żelazo. Dlatego też koszule męskie typu non-iron są zawsze mieszanką bawełny i poliestru.

Unikaj 100% syntetyków, takich jak poliester i nylon, aby nie czuć się jak w nieoddychającej plastikowej torbie.

Im bardziej wilgotna pogoda, tym bardziej naturalne włókna będą się marszczyć.  Dlatego w zależności od miejsca zamieszkania i klimatu, warto wziąć pod uwagę tę małą wskazówkę.

Weź pod uwagę swoją osobowość

Osobowość tak mocno wpływa na każdy aspekt naszych wyborów odzieżowych, co lubimy i nie lubimy, jak nasza odzież sprawia, że czujemy się.   Klasyczne style ubierania będzie preferować gładkie i crisper te podczas Elegant Chic cieszyć miękkie i gładkie lub lekko teksturowane tkaniny.  Osobowości zrelaksowane często lubią więcej tekstury w swoich ubraniach, ponieważ nie mają tej samej potrzeby gładkości i prasowania (zbyt zapięte na ostatni guzik i krochmalone dla ich bardziej spokojnych osobowości). Nie jesteś pewien swojego stylu osobowości? Rozwiąż mój quiz tutaj...

Jeśli wygląd zmiętej bielizny pasuje do Ciebie naturalnie, przyjmij go i noś swoją bieliznę. Dobre opinie mogą pomóc Ci się rozwijać i stać się bardziej stylowym o wiele szybciej niż próbując robić to wszystko na własną rękę, ale osobowość pokonuje wszystkie zasady stylu, więc możesz ignorować opinie innych. To jest tylko opinia jednej osoby...