• Niedziela, 27 listopada 2022

5 łatwych zmian stylu, które zabezpieczą Twój wygląd przed monsunem

Podczas gdy deszcze są mile widzianą odmianą od nieznośnego upału, zdecydowanie nie są mile widziane z powodu koszmarów sartorialnych, które ze sobą niosą. Mokre plamy, jeszcze bardziej mokre obszycia i przemoczone buty - monsun to doskonały przepis na zniszczenie Twojego stylu.  

Ale nie musisz się już martwić. Dzięki kilku sprytnym, łatwym i szybkim zmianom w garderobie, możesz wyglądać stylowo przez cały okres monsunu. Przeczytaj dalej, aby poznać pięć inteligentnych sposobów ubierania się i pokonać monsunowe modowe zamieszanie.  

Zamień dżinsy na szybkoschnące spodnie

Ostatnią rzeczą, której pragniesz po długim dniu, jest chodzenie po pracy w przemoczonych dżinsach. Zamień ciężką tkaninę na szybkoschnące substytuty, takie jak żorżeta, poliester i rayon.

Zamień spodnie na spódnice typu culottes

Mokry dół nie oznacza, że jesteś dobrze ubrana. W czasie deszczu zrezygnuj ze swoich długich, skromnych spodni i wybierz zamiast nich spodnie typu culottes lub spodnie do kostek. Dzięki fasonowi i stylowi, który pasuje do każdej okazji i sytuacji, ta zamiana z pewnością sprawi, że Twój styl pozostanie nienaruszony. 

Zamień maxi na midi

Tak jak w przypadku spodni, tak i w przypadku długości maxi należy zrezygnować z długości midi. Teraz nadszedł czas, aby wydobyć te pochlebne spódnice midi i wyrafinowane sukienki o długości herbaty. Dopasowane lub swobodne, są one idealne, aby przenieść Cię z dnia na noc.    

Zamień jednolite koszule na nadruki

Ważne spotkania, randka przy kawie lub po prostu przebywanie poza domem i wykonywanie obowiązków będą łatwiejsze do zniesienia bez mokrych plam i prześwitujących miejsc na Twojej bluzce. W nadchodzącym monsunie zamień jednolite bluzki na te z nadrukami, które z łatwością zakamuflują te kłopotliwe sytuacje.

Zamień zamsz i skórę na gumę

Monsun to nie najlepszy czas na noszenie skórzanych butów. Zamień stylowe loafersy na buty z gumową podeszwą, a jeśli to Ty funkcjonujesz w szpilkach, wybierz parę fajnych płaskich butów.