• Niedziela, 27 listopada 2022

Podstawy mody: Przewodnik dla początkujących dla kobiet, które chcą poprawić swój osobisty styl

Czy Twoja szafa sprawiła, że utknęłaś w rutynie stylu?

Jednak nadal tęsknisz za tym, aby czuć się w komplecie i pewniej w strojach, które odzwierciedlają twoje własne, niepowtarzalne poczucie stylu?

Zgadnij co, dziewczyno... 
Szykowne ubieranie się jest o wiele, wiele prostsze niż się wydaje. 
Po ośmiu latach osobistych zakupów dla setek ludzi (może tysięcy, straciłam rachubę) zobaczyłam, jak łatwo kobieta może rozwinąć swoje umiejętności w zakresie zakupów, wizerunku i mody. 

Mając to na uwadze, dzielę się z Tobą moimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi stylizacji, dzięki którym Twój styl się odbuduje, a Ty poczujesz się jeszcze bardziej pewną siebie, wspaniałą, pełną mocy kobietą, którą już jesteś. 

1. Znajdź swój styl 

Następnym razem, gdy podziwiasz osobisty wizerunek jakiejś osoby (lub czujesz zazdrość, że wygląda tak dobrze) zadaj sobie pytanie "dlaczego ją lubię?". "Co jest w jej wibracji, że chciałbym czuć się tak jak ja?".

Czy jest to jej streetwearowy, sportowy charakter?

Jak glamour wygląda?

Czy to jej ogólny czynnik cool-girl?

Czy to, jak wygodnie, a jednocześnie perfekcyjnie, wygląda?

Czy jej silna obecność przyciąga Twój wzrok?

Replikuj osobisty styl, który kochasz, będąc antropologiem. Badaj, a nie oceniaj, aby czerpać inspiracje z wizerunku innej osoby.

W ten sposób nie tylko doceniasz jedną rzecz lub szczegół, ale także uchwycisz wrażenie ogólnej estetyki. 

Wyobraźmy sobie, że chciałabyś czuć się bardziej (wstaw przymiotnik) i (inne uczucie). Często widzisz kobiety, które odzwierciedlają to w sposobie ubierania się i podziwiasz je.

Te kobiety przykuwają Twoją uwagę, ponieważ robią to w najbardziej autentyczny sposób. Dla nich jest to wewnętrzne uczucie, którym emanują poprzez swoje wybory odzieżowe. Ubierają się tak, aby wyrazić tę część siebie.

Na przykład: na tych zdjęciach można znaleźć przykłady seksowności i kobiecości interpretowanych na różne sposoby. 

Seksowność dekoltu Kim Kardashian (prawy dolny róg) jest jednym z kobiecych ujęć seksowności, podczas gdy dżinsy Meghan Markle (lewy środkowy róg) i ostre czarne szpilki na obcasie są innym. Innym ujęciem są buty bojówki lub sukienka w panterkę Margot Robbie. Jakie elementy składają się na każdą z wersji?

Zastosuj je:  Obejrzyj zdjęcia. Znajdziesz tam różne przykłady osobistego stylu, z których możesz czerpać pomysły.

Jaki rodzaj seksownego / kobiecego stylu najbardziej Ci odpowiada? Jak możesz stworzyć więcej takiego stylu w swoim stylu? 

2. Wiedz, dlaczego to lubisz, aby to nosić

Ludzie, którzy mają niesamowity styl są dostrojeni do swoich upodobań i bez wysiłku budują z nich garderobę.

Budują szafę z tego, co czuje się dobrze. 

Doskonaląc swoje zrozumienie, dlaczego lubisz dany element, będziesz miał więcej sukcesów wybierając kawałki, które sprawiają, że czujesz się przyciągnięty razem. 

Czy kiedykolwiek słyszałaś, jak mówisz:

"Ohh, to jest ładna koszula".

"Te spodnie są fajne."

"Ta koszula jest dziwna."

"Chcę ten but."

Następnym razem, gdy spodoba Ci się lub nie spodoba jakiś element garderoby (Twój własny, kolegów, w sklepie, itp.) zanotuj dlaczego.

Kiedy jesteśmy przyciągane lub odpychane przez element, istnieją szczegóły, które sprawiają, że idziesz yay lub nay. Niezależnie od tego, czy jest to kolor, plisy, tkaniny lub sposób, w jaki się porusza, Twoim zadaniem jest zrozumieć, dlaczego tak naprawdę kochasz lub nienawidzisz tego.  

Gdy zaczniesz zwracać uwagę na to, dlaczego coś Ci się podoba, zauważysz wzorce w swoich preferencjach stylistycznych. Te wzorce to cenne informacje, które pozwolą Ci ubierać się mądrzej. Nasza świadomość tego, dlaczego coś nas pociąga, jest narzędziem do tworzenia większej ilości tego w naszym życiu. 

Zastosuj to: Mając zanotowane preferencje, idź do sklepu i skanuj go, aż znajdziesz elementy, które odzwierciedlają Twoje ulubione detale. Przymierz je. 

3. Noś całą swoją garderobę co najmniej raz

Bądźmy szczerzy: masz tak wiele gówna nigdy nie nosić jeszcze odmówić pozbyć.

Zapomnij o Marie Kondo (przynajmniej dla swojej szafy). Śledź mój proces Wear It Once do czyszczenia szafy bałagan, bez wydawania więcej pieniędzy lub dodatkowego czasu na swojej szafie.

Noszenie każdego kawałka ubrania daje ci jedną z dwóch rzeczy: nowy wigor dla niego lub wyraźne uczucie, że pozycja musi iść. 

Jeśli jesteś rozdarty co do tego, czy coś rzucić, to załóż to ponownie. Do końca dnia będziesz mieć jasność, czy chcesz to zatrzymać, czy nie. 

Zaangażuj się w ten ostateczny wybór.
Zastosuj to: Każdego dnia noś coś, co jeszcze nie było noszone w danym dniu w stroju. Rób to, w ciągłej rotacji, aż będziesz miała na sobie wszystko przynajmniej raz.

4. Uzbrój się w kompetencję

"Naucz się zasad jak profesjonalista, abyś mógł je łamać jak artysta.”
- PABLO PICASSO

Podobnie jak w przypadku nauki gotowania, osobisty styl rozwija się najlepiej, gdy kreatywność spotyka się z kompetencją. Trzeba nauczyć się posługiwania nożem, zanim będzie można przejść do sztuki kulinarnej. Czasami przychodzi to naturalnie, ale najczęściej jest to kulminacja wysiłku i ekspresji własnej przez lata. Dopracuj swoje szorstkie krawędzie, a znajdziesz więcej swobody do zabawy. 

Podążaj za mistrzami, którzy dzielą się swoją wiedzą.

Kształć się w zakresie nauki o modzie i stosuj te nauki.

Obiecuję, że po rozwinięciu silnego poczucia umiejętności, będziesz mieć pewność, że dokonujesz wyrafinowanych wyborów.

W końcu poczujesz się bardziej swobodnie, aby zbadać swoją kreatywność i poszerzyć swoje horyzonty.

Zastosuj to: Zatrudnij eksperta. Weź udział w zajęciach. Zacznij działać zgodnie z tym, co wiesz.

5. Obejmij i poznaj kształt swojego ciała

Twoje ciało jest ostatecznym akcesorium mody, a ty jesteś jego płótnem. Kiedy walczymy, aby zrozumieć, jak się ubrać nasze kształty, może to utrudniać kreatywność i / lub podkreślić nasze niepewności, co sprawia, że czujemy się sfrustrowani i z ograniczonymi opcjami.  

Zrozumienie kształtu swojego ciała to nie wszystko:

O uczynienie go złym.

Szukanie wad, aby wyglądać lepiej.

Pracowaniu nad sobą, by wyglądać jak czyjś ideał.

Zrozumienie, że twój kształt ciała jest:

Nauczyć się prawidłowo swoich proporcji

Zrozumienie, jak Twoja sylwetka przekłada się na projektowanie ubrań.

Nieodłączny krok w dokonywaniu mądrzejszych zakupów i zakończeniu frustrujących doświadczeń zakupowych.

Twoje ciało jest takie, jakie jest i będzie się zmieniać wraz z wiekiem. Nauka pracy z tym, co masz i kochania tego, co masz, jest jednym z Twoich największych zasobów. Kobiety, które wiedzą, co działa na ich ciało, rozumieją, jak mu schlebiać.