• Niedziela, 27 listopada 2022

5 prostych sposobów na to, by Twój styl stał się bardziej odważny

Bycie innym, wyróżnianie się, podejmowanie ryzyka - to rzeczy, które brzmią strasznie i nieprzyjemnie, ale w rzeczywistości są naprawdę niesamowite. Ponieważ codziennie zmieniasz swój strój, masz niemal nieskończoną ilość okazji do podejmowania ryzyka, zarówno dużego, jak i małego. A jeśli nie podoba Ci się, jak coś wygląda lub jak sprawia, że się czujesz, przejdź do następnego! Ważne jest również, aby pamiętać, że styl nie jest statyczny. 

Nie tylko Twój styl będzie się zmieniał z czasem wraz z wiekiem, stylem życia, zmianami kształtu ciała itp. moda również się zmienia, więc idąc z duchem czasu Twój styl naturalnie będzie się zmieniał, więc dlaczego by nie ogarnąć trochę zmian i nie podjąć kilku małych ryzyk stylistycznych?

Jednym z najprostszych i najbardziej znaczących sposobów, w jaki wyrażamy siebie na co dzień, jest styl. Jeśli chcesz być bardziej odważna, to świetnie. Jeśli myślisz, że powinnaś być bardziej odważna, bo inni ludzie są bardziej odważni w swoim stylu, to może to nie jest dla Ciebie. 

Myślę, że to naprawdę ważne, aby wiedzieć, czy to pragnienie bycia bardziej przedsiębiorczym odzwierciedla twoją osobowość, czy też odzwierciedla twoje pragnienie dopasowania się do tych wokół ciebie.

Ale jeśli jesteś gotowy, aby dokonać kilku małych poprawek, możesz być bardziej odważny w mały lub większy sposób.  Oto moje 5 sposobów.

1. Włącz wzory

Jednym ze sposobów na dodanie zainteresowania jest włączenie wzorów, które naprawdę kochasz. Wzory automatycznie sprawiają, że strój jest nieco bardziej interesujący poprzez dodanie wymiaru i zainteresowania.

Można dodać wydruki i wzory w górę, szalik, rajstopy lub nawet jako tkaniny żakardowej (teksturowane tkaniny, które mają złożone wzory wplecione w nim)

Upewnij się, że kochasz wzór, aby nie stał się jednym z tych elementów garderoby, których nie nosisz zbyt często, ponieważ go nie kochasz. Wzory są bardzo osobiste, więc jeśli paski nie są twoją rzeczą, nie idź na nie. Znajdź kwiatowy, w kratkę lub zwierzęcy print, który uwielbiasz.

Gotowy na kolejny poziom?  Połącz swoją kratę z kwiatami lub zwierzęce nadruki z paskami i zobacz, co się stanie. Zaszalej z kolidującymi ze sobą kolorami lub trzymaj się palety barw, aby uzyskać dopracowany wygląd podczas ich nakładania. Prawdopodobnie dorastałaś ucząc się, aby nie łączyć wzorów, ale ja uważam, że to nudna zasada! A wiesz, co sądzę o zasadach stylu?

2. Dodaj akcesorium lub dwa

Najbardziej bezbolesnym sposobem na wyjście ze swojej strefy komfortu jest wypróbowanie niezapomnianego akcesorium. Szaliki, paski, kapelusze, okulary, biżuteria, buty, sprzączki do pasków... Akcesoria mogą zrobić wielką różnicę.

Większe akcesoria są o wiele lepsze w tworzeniu większego zainteresowania i stylu do Twojego stroju, gdy nosisz zwykłe ubrania. Jeśli naprawdę lubisz nosić wzory, możesz wybrać mniejsze akcesoria, ponieważ nie potrzebujesz ich aż tak wiele, aby uczynić strój interesującym.

Wybierając akcesoria - rozważ zarówno swoją fizyczną, jak i osobowościową skalę. Chcesz być w harmonii ze swoim strojem, więc noś biżuterię, która pasuje do wielkości twojej klatki piersiowej. Innymi słowy, noś drobną biżuterię, gdy jesteś drobnej budowy ciała, a dużą, gdy jesteś dużej budowy ciała.  Ludzie o odważnych osobowościach i śmiałych stylach ubierania się nie wydają się być przytłoczeni przez dużą biżuterię. Jeśli obawiasz się noszenia jakiegoś dodatku, wypróbuj duży dodatek w delikatniejszym kolorze lub neutralnym, albo mały dodatek w odważnym kolorze, dzięki czemu nie będzie on tak oczywisty i przytłaczający.

Podobnie jak w przypadku wzorów, chcesz kochać swoje akcesoria. Powinny one być czymś, co Cię ekscytuje, co sprawia, że jesteś szczęśliwa i co przemawia do Twojej własnej estetyki.

3. Dodaj nieoczekiwaną warstwę

Kiedy stylizujesz swoje ubrania w ten sam sposób za każdym razem, gdy je nosisz, po pewnym czasie ten szykowny strój, który kiedyś sprawił, że promienie na siebie w lustrze, zacznie czuć się zmęczony i zużyty. To może być trudne, aby zobaczyć potencjał w swojej szafie, gdy podchodzisz do swoich ubrań w ten sam sposób za każdym razem. Musisz spojrzeć na swoją garderobę z innej perspektywy i wymieszać swoje ubrania.

Zwróć uwagę na proporcje lub wpływ nakładania warstw o różnej długości. Subtelne akcenty, takie jak podwijanie rękawów swetra, aby odsłonić podkoszulek z wykrojoną marynarką, tworzą razem szczegółowy wygląd. A przecież nie kupiłaś niczego nowego - to wszystko Twoje zwykłe ubrania w innym formacie. Sukienka na spodnie lub klasyczna koszula w nietypowym wydaniu - włożona w crop top, pod halkę lub w połączeniu ze swetrem off-the-shoulder? Wiele z tych rzeczy, po odpowiednim ułożeniu warstw i dobraniu strategicznych dodatków, może być wykorzystywanych w różnych porach roku i dostosowywać się do zmian pogody.

Jeżeli dobrze czujesz się w dziwacznych dodatkach, daj się ponieść przygodzie. Wypróbuj fantazyjne spodnie z subtelnymi akcentami, które sprawią, że będą wyjątkowe, a nie nudne - parę zdobionych spodni z materiału innego niż podstawowy niebieski lub czarny denim albo parę inspirowanych stylem vintage spodni z prostymi nogawkami w kratę. Znajdź nietypowy sposób na klasyczną koszulę - unikalny materiał, nadruk lub nietypowy materiał na guziki. 

4. Znajdź inspirację

Mój osobisty styl to coś, co dojrzewało i ewoluowało przez wiele, wiele lat. W końcu doszłam do punktu, w którym nie chciałam ubierać się w ubrania, do których nie ciągnęło mnie naturalnie lub w których czułam się niekomfortowo.

Inspirację można znaleźć w tak wielu miejscach - zacznij od ludzi, których znasz: rodziny i przyjaciół. Kogo podziwiasz w domu? Kogo podziwiasz w pracy? Co takiego mają na sobie, co sprawia, że uważasz, że wyglądają ładnie? Zacznij wykorzystywać te pomysły na strój jako punkt odniesienia.

Wielkie magazyny mody, takie jak Vogue, Elle, Marie Claire, Harpers Bazaar, Grazia, wciąż mają swoje miejsce. Pamiętaj, że nie musisz ich kupować, wiele bibliotek posiada magazyny do wypożyczenia, a niektóre z nich można nawet czytać online! Zastanów się, jak włączyć niektóre z tych stylów do swojej obecnej garderoby i poszukaj ich duplikatów w sieci.

Instagram jest tak genialnym portalem dla inspiracji. W tej chwili jest tam wiele blogerek modowych, więc znalezienie kilku, które naprawdę reprezentują Twój własny styl i zamiłowania modowe, może wymagać trochę poszukiwań.

Użyj wyszukiwarki, aby znaleźć rodzaj wyglądu, na który się wybierasz. Jeśli wiesz, że interesuje Cię styl boho lub preppy, poszukaj tych terminów. Wielu sprzedawców internetowych posiada również lookbooki, aby zaprezentować swoje produkty online, takie jak StitchFix i BirdsNest.

Jeśli wolisz fizyczną inspirację, wybierz się na zakupy. Zajrzyj do butików i sklepów z markową odzieżą. Zwróć uwagę na to, jak manekiny są wystylizowane i znajdź rzeczy, które Ci się podobają.

Szukając inspiracji, pamiętaj, że niekoniecznie musi ona pochodzić z mody. Możesz zainspirować się roślinami, sztuką, filmem lub zwierzętami. Jeśli zobaczysz kwiat o niesamowitych kolorach, spróbuj włączyć te kolory do swojego wyglądu.

5. Sięgnij na tył swojej szafy

Jeśli przez lata oszczędzałeś ubrania, sięgnij do ciemnych, głębokich zakamarków swojej szafy, aby zebrać stroje, które kiedyś kochałeś i na których się zatrzymałeś. Spróbuj je ponownie i włączyć kawałki, które dobrze pasują do Twojej garderoby ponownie. Możesz być zaskoczona, jak łatwo jest mieszać i dopasowywać, tworząc zupełnie nowy wygląd.

Wybierz jedną rzecz

Nie każdy ma osobowość do naprawdę odważnych, więc można po prostu wybrać jedną małą rzecz, więc zamiast przytłaczać siebie.

Moje wyzwanie polega na dodaniu tylko jednej małej rzeczy każdego dnia. Nie chodzi o robienie wielu wyzwań stylistycznych na raz, ponieważ pomaga to skupić się na tym aspekcie, co lubisz lub czego nie lubisz. Lubię moje Evolvers wziąć ich czas i konkurować jedno wyzwanie dziennie tak, że mogą one być bardziej świadomi dla elementów w strój, że nie kochają na koniec każdego dnia. W ciągu 30 dni, zaczniesz naprawdę eksperymentować i dowiesz się więcej o sobie i staniesz się bardziej stylowo żądna przygód!