• Piątek, 12 sierpnia 2022

4 porady ekspertów, jak zrezygnować z ciemnych kolorów na rzecz jaśniejszych

Od kilku dekad noszenie czerni i ciemnych odcieni neutralnych jest uważane za wyrafinowane i szykowne.  Kiedyś czerń była noszona tylko przez osoby pogrążone w żałobie lub na eleganckie wieczorne wyjścia w małej czarnej sukience (stworzonej po raz pierwszy przez Coco Chanel w latach 20-tych).  Obecnie czerń stała się najbezpieczniejszą (i szczerze mówiąc, nudną) opcją dla wielu osób, które nie są pewne, które kolory im pasują, jak łączyć kolory lub co jeszcze można na siebie włożyć.  Jest to łatwe, ale nudne i niekoniecznie pochlebne, w zależności od kolorystyki.

Jeśli utknęłaś w czarnej koleinie i szukasz sposobu, aby się z niej wydostać, albo dlatego, że jesteś znudzona, albo dlatego, że zdajesz sobie sprawę, że czerń Ci nie schlebia (kto chce mieć podwójne podbródki i worki pod oczami? Ja nie!), ale nie jesteś pewna, jak się z niej wydostać i zacząć nosić jaśniejszą paletę, oto kilka pomysłów.

Teraz wiem, że możesz mieć ciemne ubrania w swojej szafie z wielu powodów, takich jak to, że pasowały do Ciebie, gdy miałaś ciemniejsze włosy (tak jak ja) i nie chcesz ich wszystkich wyrzucać.  Jak więc obejść ten problem?

1. Kolor ma wpływ na to, jak wyglądasz

Kiedy miałam 16 lub 17 lat, miałam sweter w kolorze musztardowym; to musiał być trend w tamtym czasie. Za każdym razem, gdy go nosiłam, ludzie pytali mnie, czy dobrze się czuję, podczas gdy tak naprawdę nic mi nie było. Zdałam sobie sprawę, że ten kolor sprawiał, że wyglądałam źle i nie sądzę, żebym od tamtej pory nosiła cokolwiek żółtego.

Prawda jest taka, że każdy z nas ma dobre i złe kolory. Nie chodzi o to, że WSZYSTKIE kolory nie są DOBRE - po prostu są one dobre lub złe w zależności od twojej kolorystyki.  Niektóre kolory wydobywają wszystkie twoje najlepsze cechy; wzmacniają twój naturalny koloryt, sprawiając, że wyglądasz młodziej, zdrowiej i bardziej energicznie.  Inne pozbawiają Cię życia, dodają lat i zmarszczek na twarzy.

Jeśli masz jasną karnację i nosisz ciemne kolory od stóp do głów, może to być dla Ciebie męczące i obciążające (ponadto ciemne kolory postrzegamy jako cięższe, więc zamiast wyszczuplać, mogą one wizualnie obciążać Twoje ciało).

2. Nie musisz nosić tęczy

Jeśli masz paletę kolorów, spójrz na tę paletę i wybierz kilka kolorów, które naprawdę kochasz, tych kolorów, które naprawdę mówią do ciebie.  Jeżeli ty no masz colour palety, ty możesz dostawać jeden jako część mój 7 kroków styl program lub właśnie jako samodzielny usługa - ja jest taki wielkim narzędziem który pomaga ciebie wybierać włosy colour, makijaż kolory, paznokci lakiery kolory as well as kolory dla twój odziewa i akcesoria, plus ty także dostajesz mój fachową opinię na twój idealnej wartości i kontrastu zbyt, tak że ty możesz zaczynać budować garderobę odziewa która jest naprawdę prawy dla ciebie.   Oto 9 sposobów na poznanie swoich najlepszych kolorów, które zmienią Twoje życie, a także Twoją garderobę.

Jeśli znasz kolory sygnaturowe, zachęcam Cię do wybrania koloru podkreślającego oczy lub usta. Kiedy masz na sobie kolor, który wydobywa kolor Twoich oczu lub ust, tworzy to piękną ostrość twarzy i ludzie będą często komentować bardzo pozytywnie o tym

Kiedy dostajesz pozytywne komentarze, jesteś bardziej prawdopodobne, że chcesz zrobić więcej czegoś, więc nosząc kolor, który naprawdę Ci schlebia, jesteś bardziej prawdopodobne, że będziesz nosić mniej ciemnych neutrali, w których być może nie dostajesz tych samych komplementów.

Noś kolor wzmacniający oko (jest to średnio wartościowa koszula o tej samej wartości co moje oczy), który jest kolorem sygnatury.

Nawet jeśli nie masz palety, zacznij od koloru oczu. Kiedy będziesz określać swoje kolory oczu, przyjrzyj się wszystkim kolorom w swoich oczach.  Zobaczysz, że często jest tam kilka różnych kolorów.  Możesz użyć każdego z tych kolorów, aby pomóc Ci włączyć więcej kolorów do swojego stroju, dzięki czemu będziesz wydawać się jaśniejsza i bardziej żywa.

Nie musisz nosić całego koloru, zacznij od małych dodatków - naszyjników, kolczyków, apaszek - rzeczy, które zwrócą uwagę na Twój portret.

3. Dopasuj kolor do odcienia włosów

Innym sposobem na uzyskanie większej ilości kolorów jest noszenie odcieni zbliżonych do koloru Twoich włosów. Wartość to techniczne słowo określające, jak jasny lub ciemny jest dany kolor lub barwa neutralna.

Przeczytaj ten wpis o wyborze kilku wspaniałych neutralnych kolorów, aby pomóc sobie w tworzeniu garderoby w odpowiednim dla Ciebie odcieniu.

Włosy są cechą dominującą i często są pierwszą rzeczą, o której wspominamy opisując daną osobę innym.  Dlatego też noszenie ubrań w kolorach, które nawiązują do koloru włosów, pomaga powiązać cały strój z Twoim naturalnym wyglądem i tworzy harmonię i równowagę.

Jeżeli masz ciemne włosy, zacznij nosić raczej ciemne kolory niż jasne. Jeżeli masz jasne włosy, wypróbuj jaśniejsze odcienie. Jeżeli dopasujesz jasność lub ciemność włosów do swojego stroju, zawsze będziesz wyglądać w harmonii ze swoim strojem.

Myśląc o noszeniu różnych wartości w jednym stroju, jakkolwiek jasne lub ciemne są Twoje włosy - to jest wartość (lub głębia) koloru, który chcesz mieć w około 60% swojego stroju, szczególnie w tej części stroju, która jest najbliżej Twojej twarzy (na górnej połowie).

4. Zacznij nosić więcej kolorów o średniej wartości

Zamiast iść ciemny cały czas, i tak, wiem, że to jest całkowicie praktyczne, a noszenie białych dżinsów jest tak dużo mniej praktyczne, ale nawet z jasnym kolorze nie trzeba po prostu nosić wszystkie super jasne ubrania.  Zamiast nosić ciemne cały czas, idź na coś bardziej średniego w wartości zamiast.

Możesz wtedy dodać jaśniejszy kolor w pobliżu twarzy, jeśli masz średnią wartość dolnej połowy.

Tutaj przeszłam przez wartości od ciemniejszych do jaśniejszych, z topperem w kolorze bardziej zbliżonym do moich włosów.  Blended patterns mogą być świetnym narzędziem, które pomoże Ci to zrobić.

Noś ciemną dolną część garderoby z jasną lub średnią górą

Tutaj wybrałam jasnoszarą koszulę z moimi ciemnymi spodniami.  Tak wiem, że mój kontrast wartości nie jest tak dobry jak mógłby być (i pamiętaj, że to wszystko są wytyczne, a nie twarde i szybkie, nigdy nie łamane zasady).

Inna opcja, jeśli nadal masz ciemne spodnie (tak jak ja) to upewnij się, że Twoja góra jest jaśniejsza od dołu.  W zimie, kiedy noszę ciemniejsze pończochy (i często kozaki) zakładam jaśniejszy top na średni top, i ciemniejsze rajstopy. 

Inną opcją jest noszenie ciemniejszej kolumny kolorów, jak ja poniżej, z ciemnymi marynarskimi dżinsami i topem, a następnie nałożenie jaśniejszego toppera i szalika na górę, aby zmniejszyć ogólną ciemną wartość.

Ponieważ ten szalik ma średniej wartości motyle na nim (wzór) tworzy ten krok między ciemnym i jasnym, aby zmniejszyć ogólne uczucie wartości stroju z wysokiego kontrastu do średniego kontrastu wartości.

Tak więc jest kilka pomysłów na to, jak utrzymać noszenie ciemniejszych elementów, gdy wyglądasz najlepiej w lekkiej idealnej wartości.  Ale gdy się zużyją, wyjdą z mody lub nie będą już pasować do Twojego stylu życia lub ciała, zastąp ciemne rzeczy średnimi i jaśniejszymi kolorami oraz neutralnymi.