• Niedziela, 27 listopada 2022

10 najlepszych wskazówek dotyczących pielęgnacji suchej skóry u niemowląt

Niemowlęta rodzą się z bardzo suchą skórą. Podobnie jak u dorosłych, ich skóra ma tendencję do wysuszania się w zimnych miesiącach zimowych. Jednak dbanie o skórę dziecka może być nieco bardziej skomplikowane ze względu na to, jak bardzo jest ona wrażliwa. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa ze względu na to, jak bardzo jest cienka. Oznacza to, że wiele produktów, a nawet zmiana pogody może mieć wpływ na wygląd i samopoczucie skóry dziecka.

Zrozumienie problemu jest pierwszym krokiem, jeśli chodzi o właściwą pielęgnację skóry dziecka. Abyś mogła to zrobić, zebraliśmy 10 pomocnych wskazówek, które pomogą Ci lepiej zadbać o suchą skórę Twojego dziecka.

10 - Ogranicz czas kąpieli

Czas kąpieli to zazwyczaj ulubiona pora dnia dziecka. Dziecko może się wtedy zrelaksować i poczuć się ukojone. Jeśli jednak Twoje dziecko ma wyjątkowo suchą skórę, możesz skrócić czas kąpieli o połowę. Czas kąpieli to zazwyczaj 30 minut, jeśli pozwolisz dziecku pluskać się w wodzie i bawić się ulubionymi zabawkami do kąpieli. Jeśli jednak chcesz skrócić czas kąpieli dziecka o połowę, 10-15 minut to więcej niż wystarczająco.

Kąpiel usuwa naturalne oleje z naszej skóry, co powoduje, że staje się ona sucha. To samo dzieje się ze skórą Twojego dziecka, więc im mniej czasu spędza ono w wodzie, tym lepiej dla niego i dla zdrowia jego skóry.

9 - Zmieńmydło

Jeśli zauważyłaś, że Twoje dziecko ostatnio więcej się drapie lub jego skóra wydaje się czerwona i podrażniona. To może być mydło, które wykorzystujesz w nich. Chcesz zmienić swoje mydło na coś bezzapachowego i stworzonego specjalnie dla skóry wrażliwej. Wiele mydeł dla dzieci zawiera chemikalia, które tworzą wiele zapachów, które znamy i kochamy. Aby mieć pewność, że skóra dziecka nie będzie podrażniona, najlepiej jest używać bezzapachowego płynu do mycia ciała.

Chcesz się również upewnić, że płyn do mycia ciała dla niemowląt, którego używasz, zawiera jakiś rodzaj płynnego balsamu. Dzięki temu skóra Twojego dziecka będzie odżywiona, a jednocześnie oczyszczona. Gdy płyn do mycia dla dzieci zawiera balsam, mniej wysusza skórę.

8 - Mniejgorącej wody

Ciepła kąpiel to zawsze świetny pomysł, zwłaszcza tuż przed snem. Może ona być uspokajająca i kojąca. Jednak używanie zbyt gorącej wody w kąpieli dziecka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Gorąca woda jest wrogiem numer jeden dla suchej skóry. Zwłaszcza zimą, kiedy powietrze jest już wyjątkowo suche. Chcesz zmniejszyć ilość gorącej wody o połowę i używać letniej lub chłodnej wody do kąpieli swojego dziecka.

Jeśli zastosujesz się do tej zasady, zauważysz, że Twoje dziecko ma lepszą skórę niemal natychmiast. Skóra będzie bardziej wilgotna i nawilżona niemal natychmiast. Twoje dziecko również podziękuje Ci za chłodniejszą kąpiel, ponieważ pomoże mu ona poczuć się odświeżonym.

7-Olejowanie

Olejowanie to świetny sposób na utrzymanie nawilżonej skóry dziecka przez dłuższy czas. Będzie również chronić skórę dziecka przed ciężkimi chemikaliami, które można znaleźć nawet w ulubionym mydle Twojego dziecka. Jest to świetny trik, jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu suchej, swędzącej skóry. Weź naturalny olej, taki jak olej kokosowy i podgrzej go przez kilka sekund. Po chcesz natrzeć swoje dziecko z olejem od stóp do głów i niech moczyć w tej mieszaninie przez 15-20 minut.

Co to robi, to wnika głęboko w skórę dziecka nawilżając go natychmiast. Po 20 minutach chcesz wykąpać swoje dziecko jak zwykle. Zauważysz, że skóra jest nawilżona i nie będziesz czuł się zobowiązany do stosowania kremu nawilżającego, mimo że powinieneś, aby pomóc uszczelnić nawilżenie.

6 - Czołganiesię

Czy wiesz, że prosty fakt, że Twoje dziecko raczkuje na zimnej podłodze może wysuszyć jego skórę? Zimno jest największym wrogiem suchej skóry, więc zanim pozwolisz dziecku odkryć cały dom raczkując, przygotuj je w ubranku od stóp do głów. To zapewni, że są one w pełni pokryte i zimno nie dostanie się do nich w żaden sposób.

Jeśli chcesz zrobić dodatkowy krok umieść koc w miejscu, w którym chciałbyś, aby Twoje dziecko się czołgało. To doda dodatkową warstwę ciepła do ich ciała, gdy będą dalej odkrywać swoje otoczenie.

5-Nawilżaj przezcały czas

Dobry krem nawilżający będzie Twoim najlepszym przyjacielem, gdy Twoje dziecko ma suchą skórę. Chcesz używać kremu nawilżającego przez cały czas. Szczególnie jeśli zabierasz swoje dziecko na basen lub plażę. Słona woda i chlor są bardzo wysuszające dla skóry. Wchłaniają one wszystkie naturalne oleje, które posiada nasza skóra niemal natychmiast.

Z tego powodu, gdy tylko Twoje dziecko skończy zabawę w wodzie, nałóż grubą warstwę kremu nawilżającego na całą jego skórę. Należy również kontynuować nakładanie kremu nawilżającego przez cały dzień, aby mieć pewność, że skóra jest zawsze nawilżona i nie staje się matowa.

4- rękawice lub rękawiczki

Sucha skóra to swędząca, podrażniona skóra. Nie chcesz, aby Twoje dziecko się drapało, bo w przeciwnym razie skóra stanie się najgorsza. Możesz chcieć, aby Twoje dziecko nosiło mitenki lub rękawiczki na rękach, aby zapobiec drapaniu miejsc, które je podrażniają. Mittens może również zapobiec dziecko od picking na pewnym przystanku, który może być bothering je.

Jeśli cierpią z powodu bardzo suchych rąk, chcesz zastosować gruby krem nawilżający przed pójściem do łóżka z parą mitenek.To pomoże kremowi nawilżającemu naprawdę wsiąknąć w skórę, gdy dziecko śpi.

3- Rzadszekąpiele w bąbelkach

Kąpiel z bąbelkami może być świetną zabawą dla rodzica i dziecka. Jednak substancje chemiczne, które są pierwotnie zawarte w bąbelkach, mają tendencję do wysuszania skóry. Dlatego nie chcesz, aby Twoje dziecko zbyt długo moczyło się w roztworze do kąpieli z bąbelkami. Zamiast tego chcesz pozwolić dziecku bawić się w samej wodzie i zanim nadejdzie czas ich kąpieli chcesz dodać trochę roztworu bąbelków i bawić się w tym.

Skóra Twojego dziecka będzie się czuła mniej wysuszona po około tygodniu, ponieważ będzie narażona na mniej nadmiernie wysuszających produktów. Po kąpieli z bąbelkami chcesz je osuszyć i natychmiast zastosować balsam nawilżający, aby nawilżyć i uszczelnić wilgoć.

2- Nawilżacz

Jeśli mieszkasz w bardzo zimnym regionie lub jeśli twój dom ma bardzo dużo powietrza, chcesz umieścić nawilżacz w pokoju dziecka. Nawilżacz wniesie środek nawilżający do powietrza, którym oddycha i w którym przebywa Twoje dziecko. Pomoże on również skórze dziecka poczuć się i wyglądać na bardziej nawilżoną. Posiadanie nawilżacza działającego przez cały czas, gdy dziecko jest w pokoju, może sprawić, że poczuje się bardziej komfortowo. Będą one w stanie lepiej oddychać, a ich skóra będzie mniej podrażniona.

1- Kąpiele w płatkach owsianych

Kąpiele w płatkach owsianych są doskonałą alternatywą dla czasu kąpieli. Są one nawilżające i nawilżające wszystko w tym samym czasie. Jeśli skóra Twojego dziecka jest podrażniona, kąpiel w płatkach owsianych pomoże nie tylko uspokoić skórę, ale także uspokoić Twoje dziecko. Wiadomo, że płatki owsiane są wspaniałym środkiem leczniczym, zwłaszcza dla suchej skóry.

Zawsze chcesz uruchomić tę kąpiel w wannie lub wanience dla niemowląt, ponieważ owies może zatkać odpływ, jeśli uruchomisz ją w zwykłej wannie. Dodaj 2 filiżanki płatków owsianych do letniej wody i pozwól im się moczyć przez około 10 minut, a następnie dodaj swoje dziecko i pozwól mu bawić się przez kolejne 10 minut. Spłucz chłodną wodą i gotowe. Skóra Twojego dziecka będzie gładka i elastyczna, a także nawilżona.

Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu suchej skóry, stosowanie tych wskazówek i trików pomoże mu poczuć się bardziej komfortowo, a jego skóra będzie mniej podrażniona. Daj nam znać, jeśli masz jakieś wskazówki i sztuczki, które pomogły skórze Twojego dziecka poczuć się lepiej.