• Niedziela, 27 listopada 2022

4 zmieniające życie wskazówki, jak zachować styl podczas utraty wagi

Jako profesjonalna zakupoholiczka pracowałam z prawie każdym typem ciała i mocno wierzę, że ludzie o każdym rozmiarze mogą poprawić swój styl. Niezależnie od tego, czy właśnie próbujesz schudnąć, niedawno urodziłaś dziecko, czy po prostu masz problemy z ubieraniem się w swoim obecnym rozmiarze i kształcie, jestem tu po to, aby Ci pomóc.

I zgadnij co? Ja też tam byłam! 

Jeśli wahania wagi powodują, że jesteś pomiędzy rozmiarami lub jesteś zdezorientowana, jak poruszać się po ciągle zmieniającej się garderobie, poniżej znajdziesz moje sprawdzone wskazówki, jak być stylistką podczas utraty wagi. 

#1 "Nie będę czuć się dobrze, dopóki nie schudnę". 

Niezależnie od rozmiaru czy kształtu, odpowiedni strój sprawia, że błyszczymy pewnością siebie. Jak tworzyć takie stroje na co dzień? Szczególnie wtedy, gdy czujesz, że "nie masz się w co ubrać", a rzeczy nie pasują do Ciebie dobrze?

Jeśli ubrania sprawiają, że czujesz się mniej atrakcyjna niż siła przebicia, spróbuj tego: 

Podążaj za dobrymi uczuciami do wspaniałych strojów. 

Poważnie!

Zwróć uwagę na to, jak bardzo dany strój/rzecz sprawia, że czujesz się dobrze, gdy tylko się w nim zobaczysz. Bezwzględnie eliminuj to, co nie daje dobrych odczuć. Modyfikuj strój, dodając, odejmując lub wymieniając elementy (buty, akcesoria, ubrania), aż do momentu, gdy poczujesz się w nim "dobrze".

#2 "Moje ciało jeszcze nie jest w tym miejscu. Będzie mi łatwiej/mądrzej/lepiej ubierać się stylowo, gdy osiągnę swój cel utraty wagi".

NIE! 

Nagradzaj siebie za to, gdzie jesteś i za sukces, jaki odniosłaś (kreowanie życia, schudnięcie, pokochanie swojego ciała w tej dekadzie). To motywujące, aby widzieć siebie w pozytywnym świetle TERAZ, a noszenie rozmiarów, które nie są pochlebne, nie zachęca do zdrowej konsekwencji lub miłości własnej. 

Zamiast nosić to, co masz i robić to, co jest "wystarczająco dobre", zrób to:

Zrób audyt swojej szafy ASAP. 

Oddziel to, co pasuje teraz, od tego, co nie. Oddaj lub odsprzedaj wszystko, co Ci się skończyło.

Umieść zbyt małe, nadające się do przechowywania rzeczy w jednej części garderoby, aby móc je później założyć.

Z rzeczy, które są za duże, ustal, co chciałabyś nosić teraz.

Zanieś za duże ubrania do krawca i popraw je tak, aby dobrze na Ciebie pasowały. Jeśli nie da się ich przerobić, oddaj je.

Dopasowuj kolejne elementy i zmieniaj szafę w zależności od swojej utraty wagi/stylu życia. Jeśli kupisz coś nowego, możesz to też skorygować, kiedy lub jeśli utrata wagi sprawi, że będzie to konieczne. 

Wszystko, co w końcu staje się zbyt duże, może być przyniesione do krawca w razie potrzeby.

Edytuj, edytuj, edytuj. Stosuj ten proces podczas swojej podróży, aż jedyną rzeczą, która pozostanie jest to, co sprawia, że czujesz się i wyglądasz dobrze. (patrz #1)

#3 "Kupowanie nowych ubrań czuje się jak strata pieniędzy i czasu".

Po #2, może się okazać, że tęsknisz za kilkoma nowymi rzeczami. 

Skup się na rzeczach, które się dostosowują! 

Uwaga na temat odzieży męskiej - mężczyźni mają trochę łatwiej, jeśli ściśle kupują ładne buty i akcesoria. Mogą również szyć prawie wszystko na miarę lub kupować tanie, wymienne elementy (np. t-shirty) i utrzymywać swój styl w prostocie. Opcja ta jest dostępna również w odzieży damskiej, ale kobiece kształty ciała i różnorodne opcje odzieżowe mogą sprawić, że będzie to bardziej ograniczające lub trudne do rozpoznania.

Teraz nadszedł czas na mądrzejsze zakupy:

 Kupuj zwiewne sukienki, blezery, kombinezony, swetry z dziada pradziada, buty, torby, trampki i akcesoria do swojej garderoby. 

Baw się stylami, które chciałabyś nosić teraz w rzeczach, które nie stanowią wyzwania dla sylwetki (np. dżinsy). 

Kupuj pięknie wykonane akcesoria i klasyczne, niedrogie elementy (t-shirty, koszule na miarę, cienkie dzianiny), aby uzyskać prosty, ale wyrazisty styl.

Zwróć uwagę na modę (trendy, kolory, tkaniny, aplikacje), która Cię ekscytuje, w rzeczach, które się do niej dostosują. 

Takie podejście nie zmarnuje pieniędzy i będziesz bardziej zadowolony z edycji swojej garderoby na dłuższą metę. (Patrz #1+2)

#4 "Skupię się na swoim wyglądzie, gdy schudnę"!

NIE! Nie jesteś zdefiniowana swoją wagą/rozmiarem/kształtem ciała. 

Możesz wyglądać i czuć się lepiej już teraz. Zrób to:

Ubierz swoje naturalne-urodzone-z-nim cechy i używaj ich jako dodatków do swoich strojów.

Skupienie się na tych cechach pomaga, ponieważ ta wyjątkowość się nie zmienia (przynajmniej przez długi czas). Ubierz się tak, aby zrobić wrażenie, podkreślając to, co kochasz w swoim wyglądzie i dając mniej uwagi na to, czego nie kochasz. 

Jeśli więc uwielbiasz swoje długie nogi, szerokie ramiona, brodę lub seksowne kruczoczarne włosy, to eksponuj je. Jeśli oznacza to więcej wizyt u fryzjera i olejek do brody, zainwestuj w to. Przenieś te cechy na wyższy poziom poprzez zaawansowaną pielęgnację lub noszenie strojów, które zwrócą na nie uwagę.

Opracowanie "wiecznych" sztuczek stylistycznych poprawi Twój wizerunek, dodając Ci pewności siebie - i komplementów - nie związanych z rozmiarem. To także fantastyczny sposób, aby ćwiczyć dostrzeganie w sobie dobra!